Czech - Kostelecké uzeniny  English - Kostelecke uzeniny
Kontaktní formulář
Kostelecké uzeniny - aktuality
AKTUALITY
 1. Kdo by si rád nepochutnal na šunce, pečeni či slanině? Asi jen málokdo si dovede svůj jídelníček bez těchto dobrůtek představit. Ať už jsou to snídaně, večeře či svačinky, něco rychlého na pánvičce pro rodinu, či obložené chlebíčky, kanapky nebo jiné lahůdky pro pohoštění návštěvy. Zkrátka, vždy najdeme uplatnění pro kus poctivé uzeniny.

   

  více
 2. Pikantní klasika

  12.3.2013

  UTOPENCI_PIKANTNI_380

  Taky jste vyrostli na klasických utopencích? V dětsví je s rodiči nakládali do zásoby na Silvestra, v mládí využívali jako osvědčený "vyprosťovák" po vydařeném večírku? Pokud chcete trochu zavzpomínat a trochu zkusit něco nového, ochutnejte novinku Pikantní utopence. Špekáčky připravujeme podle tradiční receptury a díky přidaným feferonkám dostaly utopenci šmrncovní pikantní příchuť.

  Přejeme pikantní pochutnání.

 3. Domácí Hot Dog Čertík

  08.3.2013

  HOTDOG_KITCHEN_CERTIK

  V minulé části jsme již tak trochu naznačili, jak to bylo s Hot Dogem v jeho začátcích, ale pojďme se na to teď podívat podrobněji. Začněme u párku, jako nezbytné části Hot Dogu. První zmínky o párku se datují již do 13. století, zmínky jsou uváděny v souvislosti s korunovací Maxmiliána II., a to na území dnešního Německa. A jsou to opět Němci, respektive němečtí přistěhovalci v Americe, kteří jsou jako jedni z prvních zmiňováni v souvislosti s párkem vloženým do pečiva. Konkrétně jde o německého vystěhovalce Charlese Feltmana, který kolem roku 1870 začal prodávat párky v rohlících na Coney Islandu. Ale myšlenka párku uvnitř pečiva je připisována i manželce dalšího prodejce párků, tentokrát z Missouri, madam Feuchtwanger. V jejím případě šlo o opatření, jak ušetřit bílé rukavice, které byly v té době podávány zákazníkům, aby se od párků neumazali.
  A teď už rychle zpět k domácí přípravě Hot Dogu - večeře za pár minut či ozvláštnění každé party, kterou pořádáte.

   

  Recept na Čertovský Hot Dog naleznete zde.

 4. Bezlepek_Logo

   

  V lednu 2013 byl spuštěn zcela nový web pro celiaky, jejich rodinné příslušníky, přátele a jednoduše všechny, co se zajímají o nové trendy v potravinách s cílem ulehčit svému zažívání. Web www.bezlepek.cz si klade za cíl být správnou první volbou, když se zajímáte o celiakii, držíte bezlepkovou dietu, nebo chcete pomoci někomu, kdo ji drží.

  více
www.agrofert.cz
www.agrofert.cz - compliance
Toto jsou internetové stránky společnosti Kostelecké uzeniny, a.s., č.p. 60, 588 61 Kostelec, Česká republika,
IČ: 46900411, DIČ: CZ46900411, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 835.
Společnost Kostelecké uzeniny, a.s. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s.,
se sídlem Praha 4, Pyšelská 2327/2, PSČ 149 00, IČ: 26185610.