Czech - Kostelecké uzeniny  English - Kostelecke uzeniny
Kontaktní formulář
Kostelecké uzeniny - aktuality
AKTUALITY
 1. 8.6. si Láďa sbalil saky paky a vyrazil za Kozlem do Velkých Popovic. Přes počáteční obavy z počasí a "povodňové situace" objednané počasí dorazilo a byl pořádný hicák. Lidí bylo jako much a byli hladoví a zvědaví, takže za Láďou chodili po desítkách, ne-li po stovkách. Láďa se přejedl hned ráno, takže odpočíval schovaný v chladícím voze, ale jeho pomocníci Grilemani a Grilemanky vše zvládli na výbornou. Snědli se stovky klobás, žeber a krkoviček. Trička s Láďou byli hitem, takže co víc si přát. Ještě hodně takto vydařených akcí:)))

  Zdraví ten, co mu Láďa diktuje přes rameno.

   

  více
 2. Koncem března uspořádaly Kostelecké uzeniny tiskovou konferenci na téma nové řady Poctivých uzenin. Řada, která je založená na obsahu masa 90 a více procent, dokáže zaujmout na první pohled. Po ochutnání pak většinu přítomných okouzlila.

  více
 3. Láďa Grileman - nový manažer grilování

  06.5.2013

  Do Kosteleckých uzenin nastoupil nový kolega - manažer grilování Láďa Grileman. Přestože spolupráce s ním není vždy jednoduchá, protože je povahy svérázné, nespoutané a pro ostré slovo nejde daleko, museli jsme chtě nechtě uznat jeho obrovské zkušenosti, rady a pohled světoběžníka a renesančního člověka - masožrouta. Svými argumenty a smyslem pro humor nás často odzbrojil, a tak nezbylo než vložit důvěru v jeho zkušené ruce. Jelikož Láďa takzvaně kecal do všeho, názvy našich výrobků nepostrádají ironii a právě typicky český humor, nechybí zde Žebro Amerikámo, Los Žebros, Klobáska od mistra, Hasičská vypékačka, Echt Bavoriš a další Láďovy perly. Podívejte se sami na to nejlepší od Láďi.

   

  "Echt Grilovačka" zde.

   

 4. Debrecínský Hot Dog

  26.4.2013

  HOTDOG_DEBRECINSKY

  V minulých dílech našeho mini seriálu o Hot Dogu jsme prošli jeho historii. Dnes bychom se rádi poohlédli po zajímavostech, které tento fenomén provází.
  Začněme u názvu. Hot Dog – v doslovném překladu do češtiny znamená „horký pes“. Termín „pes“ byl v Americe používán jako synonymum pro párek či klobásu již na konci devatenáctého století a označení Hot Dog se pak objevuje zcela přirozeně, na několika místech v USA najednou.
  Pro Američany je Hot Dog významnou součástí jídelníčku od samého počátku. Když prezident Roosevelt s manželkou hostili anglického krále Jiřího na královském pikniku v londýnském Hyde Parku, nechyběl v menu Hot Dog. Anglický král byl touto specialitou údajně nadšen.
  Současná spotřeba Hot Dogů v USA se odhaduje na 20 miliard kusů ročně. Párky se běžně ohřívají ve vodě a Newyorčané jim říkají párky „ze špinavé vody“.  Nicméně stále častěji se párky grilují a tradiční pochoutka Hot Dog je dnes běžně k dostání s velmi inovativními ingrediencemi z mexické či asijské kuchyně.
  My jsme vyzkoušeli typickou českou variantu a nadchli jsme se pro ni.

  Recept na Debrecínský Hot Dog naleznete zde.

www.agrofert.cz
www.agrofert.cz - compliance
Toto jsou internetové stránky společnosti Kostelecké uzeniny, a.s., č.p. 60, 588 61 Kostelec, Česká republika,
IČ: 46900411, DIČ: CZ46900411, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 835.
Společnost Kostelecké uzeniny, a.s. je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s.,
se sídlem Praha 4, Pyšelská 2327/2, PSČ 149 00, IČ: 26185610.